1. Część programu „ZDROWA RODZINA – SZCZĘŚLIWA RODZINA”

jest dedykowana dla dzieci uczęszczających do Żłobka i Przedszkola „Mikołajek” oraz Personelu Przedszkola i Żłobka „Mikołajek”.

Akcja ta jest poświęcona tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Składa się z 6 etapów przygotowanych w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci i bazuje na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.

2. Część programu „Ruszaj się z Lionfitness”

jest dedykowana dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola i Żłobka „Mikołajek”.

Współpracująca z Akademią Zdrowego Przedszkolaka firma Lionfitness proponuje dorosłym bezpłatny dostęp do diet, treningów on-line, wsparcia trenerów i dietetyków Lionfitness w ramach szeroko zakrojonej akcji „Ruszaj się z Lionfitness”.

Platforma Lionfitness oferuje: opracowanie programu żywieniowego oraz treningowego na okres 4 lub 12 tygodni, wsparcie ekspertów oraz dostęp do treningu on-line z trenerem na żywo.

Zdrowa piramida dzisiaj nam się przyda.

Zajęcia z dziećmi, poświęcone będą tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Scenariusze zostały przygotowane w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci i bazują na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.

W realizacji scenariusza wsparciem będą pomoce dydaktyczne tj.: aktualnie obowiązująca Piramida Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży, kupony-układanki z elementami Piramidy, kolorowanki i karty pracy oraz bajka „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka”, w której zwierzątka udadzą się w podróż do wnętrza Piramidy Żywienia, poznając jej piętra i smaki zdrowych produktów, które są niezbędne w codziennej diecie dziecka.

Ponadto proponujemy szereg zabaw ruchowych, zajęć plastycznych i kreatywnych, dzięki którym dzieci, poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie, przyswajają zawarty w scenariuszu materiał. Podczas warsztatów mobilizujemy dzieci do samodzielnego przygotowywania posiłków, aby mogły poczuć dotyk, zapach i smak świeżych warzyw i owoców.

Warsztaty zostały opracowane w ten sposób, aby zdobywanie wiedzy przeplatało się z zajęciami plastycznymi, praktycznymi, słuchaniem/śpiewaniem piosenek, uczeniem się wierszyków, bajkami i aktywnością fizyczną.